سهامداران با دست پر به خانه رفتند

دسته بندی اخبار بورس

تقسیم حدود 50 درصد از سود یک همتی تامین سرمایه امید

مجمع عمومی شرکت تامین سرمایه امید با حضور اعضای هیات مدیره، سهامداران، نمایندگان حسابرسی، بانک سپه و سازمان بورس با تصویب پرداخت حدود 50 درصد سود به سهامداران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت تامین سرمایه امید، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تامین سرمایه امید روز چهارشنبه 29 فروردین برای سال مالی منتهی به پایان آذر سال 1402 با حضور بیش از 96 درصد سهامداران برگزار شد. در این مجمع، اعضای هیات مدیره، سهامداران، نمایندگان و بازرسان حسابرسی، بانک سپه و سازمان بورس و اوراق بهادار در سالن مجتمع فرهنگی بانک سپه حضور داشتند.

 

رشد 21 برابری سرمایه شرکت

در ابتدای این مجمع، دکتر سید محسن موسوی مدیرعامل شرکت به ارائه گزارش عملکرد سالانه شرکت تامین سرمایه امید پرداخت و گفت: سرمایه ثبتی شرکت تامین سرمایه امید در زمان تاسیس یک هزار میلیارد ریال بود که طی 11 مرحله این مبلغ به 21 هزار و 799 میلیارد ریال تا پایان سال مالی منتهی به آذر 1402 افزایش یافت.

وی ادامه داد: بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده که در 13 آبان سال گذشته برگزار شد، با افزایش 43 درصدی سرمایه شرکت از محل سود انباشته به میزان 6 هزار و 579 میلیارد ریال موافقت شد و این مصوبه در 13 آذر سال 1402 به ثبت رسید.

موسوی اضافه کرد: طی سال گذشته روند قابل توجهی در عملکرد شرکت وجود داشت اما تصمیمات ناگهانی که خارج از کنترل تمامی شرکت های تامین سرمایه و مالی بود، چالش های جدی را ایجاد کرد؛ با این وجود با برنامه ریزی و تمهیدات ویژه، موفق به مدیریت شرایط شدیم.

 

تامین سرمایه امید پیشرو در پذیره‌نویسی و بازارگردانی اوراق

مدیرعامل تامین سرمایه امید به اهم فعالیت‌های شرکت در زمینه سرمایه گذاری، تعهد پذیره نویسی و بازارگردانی اشاره کرد و افزود: تعهد پذیره نویسی و بازارگردانی انواع اوراق به میزان 43 هزار و 234 میلیارد ریال، انعقاد 9 قرارداد مشاوره افزایش سرمایه، انعقاد 26 قرارداد ارزش گذاری سهام، امضای 3 قرارداد امکان سنجی مالی، 7 قرارداد مشاوره پذیرش و 10 قرارداد قبولی سمت تعهد خرید حق تقدم ناشی از افزایش سرمایه، از جمله اقدامات در سال مالی اعلام شده است.

وی اظهارکرد: بازارگردانی سهام 18 نماد بورسی و فرابورسی شامل امید، سیمرغ، بجهرم، کچاد، کگهر، وسپه، بنیرو، گشان، فجهان، ساراب، آسامید، بذر، حگهر، فرود، فرابورس، حپرتو و کویر از دیگر اقدامات انجام شده طی سال مالی گذشته بود.

موسوی با اشاره به مدیریت صندوق های سرمایه گذاری شرکت تامین سرمایه امید، گفت: اکنون میزان سرمایه تحت مدیریت صندوق گنجینه امید ایرانیان به 62 هزار و 620 میلیارد ریال، بذر امید آفرین به 6 هزار و 540 میلیارد ريال، زرافشان امید ایرانیان به ارزش 15هزار و 540 میلیارد ريال و بازارگردانی امید ایران 53 هزار و 270 میلیارد ريال رسیده است.

مدیرعامل تامین سرمایه امید ادامه داد : همچنین میزان سرمایه تحت مدیریت صندوق گنجینه مهر بالغ بر یک هزار و 290 میلیارد ريال، نوید انصار یک هزار و 220 میلیارد ريال و امید انصار 69 هزار و 260 میلیارد ريال است.

به گفته وی بازارگردانی فعال در صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت آسمان امید، پشتوانه سکه طلای زرافشان امید ایرانیان و بذر امید آفرین از جمله خدماتی نوینی بود که طی سال مالی گذشته با جدیت دنبال شد.

موسوی خاطرنشان کرد: نقش هیات مدیره به عنوان رکن مهم تصمیم گیرنده در موفقیت شرکت بر کسی پوشیده نیست، از همین رو با مشارکت و حضور ایشان اقداماتی از جمله طراحی ابتکارات و نوآوری مالی متناسب با نیاز مشتری، توسعه بازاریابی و عملیات پیشبرد فروش، توسعه همکاری های داخلی و مشارکت های بین المللی، خلق ثروت و ارزش افزوده برای سهامداران، خلق مزیت رقابتی از طریق توانمندسازی مستمر منابع انسانی موجود و جذب منابع انسانی کارآمد و نگهداشت از طرق سازوکار جبران خدمات استراتژیک انجام گرفت.

 

قرائت بندهای گزارش حسابرسی

در ادامه این نشست، حسابرس و بازرس قانونی، گزارش بررسی عملکرد مالی و رعایت الزامات قانونی شرکت را ارائه کرد و جویای پاسخ برای ابهامات شد که مدیرعامل شرکت تامین سرمایه امید به پاسخگویی در این زمینه پرداخت و موارد پیش آمده را برطرف ساخت.

 

مصوبات هیات رئیسه

در بخش دیگری از این مجمع اعضای هیات رئیسه، اقدام به رای گیری در خصوص ترکیب هیات مدیره، تقسیم سود سالانه، انتخاب روزنامه رسمی، پاداش هیات مدیره و حق الزحمه حسابرسی کردند.

طبق رای گیری انجام گرفته ترکیب هیات مدیره شرکت تامین سرمایه امید تغییری نکرد. بدین ترتیب پیمان تاتایی نماینده گروه مديريت سرمايه گذاری اميد،  کريم بروفرد نماینده گروه صنعتی و معدنی گل گهر، سيدمحسن موسوی نماینده گروه صنعتی و معدنی چادرملو و مدیرعامل، محمد سجاد سياهکارزاده نماینده صندوق بازنشستگی وظيفه از کار افتادگي و پس انداز کارکنان بانک های ملی و ادغام شده و محمد صفری نماینده گروه سرمايه گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها همچنان به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

در پایان مجمع تامین سرمایه امید 220 ریال سود نقدی معادل حدود 50 درصد از سود کل ایجاد شده در سال مالی منتهی به آذر1402 در میان سهامداران تقسیم شد و روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه رسمی انتخاب شد.

 

نظرات کاربران