گزارش آماری بازار سرمایه مورخ 1402/05/03

دسته بندی اخبار بورس

ارزش معاملات خرد عدد 5.025 میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به میانگین هفتگی، کاهش قابل توجهی نداشته است. اما نسبت به میانگین ماهانه، 21%کاهش داشته است.

معاملات:

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، ورود نقدینگی حقیقی (خرید حقیقی از حقوقی) به ارزش 31 میلیارد تومان را نشان می‌دهد. اما امروز بازار شاهد خروج نقدینگی حقیقی به ارزش 239 میلیارد تومان بوده است. این درحالی است که در یک هفته گذشته از شدت خروج نسبت به میانگین ماهانه کاسته شده است.
برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از 1.163 میلیارد تومان ورود نقدینگی حقیقی به این صندوق‌ها است. امروز نیز با ورود 114 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی برای پنجمین روز متوالی  به صندوق‌های درآمد ثابت، دریافت سود ثابت همچنان مورد استقبال حقیقی‌ها قرار دارد. در یک هفته گذشته شیب ورود به این صندوق‌ها هم نسبت به میانگین ماهانه، در حال افزایش است.
ارزش صف‌های خرید 266 میلیارد تومان است که کاهش 80 میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی را نشان می‌دهد. همچنین ارزش صف‌های فروش هم با کاهش 3 میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی همراه بوده و در محدوده 370 میلیارد تومان قرار دارد. (فیلتررصدخونه)

حجم مشکوک حداقل 4 برابر ماه

سنگین ترین خرید حقیقی ها

به طور مثال در #لپیام 3 کد حقیقی هر کدام 291 میلیون خرید کردند

 

نمادهایی که فروشنده زیر قیمت سقف نمیفروشد ولی صف خرید نیستند

نمادهایی که کندل ماروبوزوی 70% بدنه خوردند

نمادهایی که از سقف 3 ماهه 30 درصد افت کردند

به طور مثال #های وب سقف سه ماهه 3785 را زده و الان 3652 هست

 

نمادهیی که نوسانهای مشکوک داشتند

صف خرید و فروش شدند

نظرات کاربران