گزارش آماری بازار سرمایه مورخ 1402/05/01

دسته بندی اخبار بورس

ارزش معاملات خرد عدد 3.972 میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به میانگین هفتگی، 25%و نسبت به میانگین ماهانه 41%کاهش داشته است.

معاملات:

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش 1977 میلیارد تومان را نشان می‌دهد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی برای سومین روز متوالی با ثبت رقم 199 میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. این درحالی است که در یک هفته گذشته از شدت خروج نسبت به میانگین ماهانه کاسته شده است.
برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از 541 میلیارد تومان ورود نقدینگی حقیقی به این صندوق‌ها است. امروز نیز با ورود 275 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی برای سومین روز متوالی  به صندوق‌های درآمد ثابت، دریافت سود ثابت همچنان مورد استقبال حقیقی‌ها قرار دارد. در یک هفته گذشته شیب ورود به این صندوق‌ها هم نسبت به میانگین ماهانه، در حال افزایش است.
ارزش صف‌های خرید 338 میلیارد تومان است که کاهش 16 میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی را نشان می‌دهد. همچنین ارزش صف‌های فروش هم با کاهش 264 میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی همراه بوده و در محدوده 216 میلیارد تومان قرار دارد. (فیلتررصدخونه)

 

حجم مشکوک حداقل 4 برابر ماه

سنگین ترین خرید حقیقی ها

 

نمادهایی که فروشنده زیر قیمت سقف نمیفروشد ولی صف خرید نیستند

 

قدرت خرید بالا

(به طور مثال قدرت خرید #رافزا 97 است)

 

نمادهایی که کندل ماروبوزوی 70% بدنه خوردند

نظرات کاربران