دارایی تحت مدیریت “امید” از 25 همت عبور کرد

دسته بندی اخبار بورس

صندوق امید انصار در ماه جاری با نرخ بهره موثر 27 درصد تقسیم سود، بالاترین تقسیم سود را در کل صندوق های با درآمد ثابت داشته است، صندوق بذر از صندوق سهامی در 4 ماه اخیر از رتبه های اول بوده است و همچنین صندوق زرافشان امید که در بخش طلا فعال است رتبه اول را داشته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت تامین سرمایه امید به نقل از پایگاه خبری بورس 24 در مصاحبه با محسن موسوی مدیر عامل شرکت تأمین سرمایه امید مطرح گردید:

مدیر عامل تامین سرمایه امید با اشاره به حضور پر شور مردم در پانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی موسوم به فاینکس 2023 گفت: نمایشگاه خوبی همراه با مراجعه کننده زیاد داشتیم، به نظر من نمایشگاه می تواند دستاوردهای خوبی را داشته باشد.

سید محسن موسوی به خبرنگار بورس 24 گفت: ما در تامین سرمایه امید در قدیم اول به دنبال افزایش و جذب منابع هستیم، زیر ساخت های آتی مان را فراهم می کنیم که بسترهای آنلاین را مشتریان و سرمایه گذاران بتوانند استفاده کنند تا صدور و ابطال صندوق های با درآمد ثابت مان را داشته باشند تا بتوانیم از این طریق تسهیل گری کنیم و سرعت جذب منابع مان را بیشتر کنیم که بتوانیم خدمات بیشتری را برای بحث های تامین مالی داشته باشیم.

دارایی تحت مدیریت امید 25 همتی شد

وی گفت: امیدواریم بتوانیم AUM یا منابعی که در اختیار مدیریت تامین سرمایه امید است را افزایش دهیم. AUM شرکت تقریبا از حدود 17 هزار میلیارد تومان به 25 هزار میلیارد تومان رشد پیدا کرد.

به گفته وی، با توجه به صورت های مالی 3 ماهه حدود 300 میلیارد تومان سود شناسایی کرده ایم و این نوید را به سهامداران خرد می دهیم که عملکردمان قطعا در سال جدید، مناسب و قابل قبول خواهد بود.

موسوی افزود: صندوق های شرکت به صورت جداگانه عملکرد خیلی خوبی داشته اند، صندوق امید انصار در ماه جاری با نرخ بهره موثر 27 درصد تقسیم سود، بالاترین تقسیم سود را در کل صندوق های با درآمد ثابت داشته است، صندوق بذر از صندوق های سهامی در 4 ماه اخیر از رتبه های اول بوده است و همچنین صندوق زرافشان امید که در بخش طلا فعال است، رتبه اول را داشته است.

به گفته وی، تا به امروز، عملکرد خوبی را هم در صندوق طلا و سهامی و هم صندوق فیکس اینکام داشته ایم. در صندوق گنجینه امید ایرانیان توانستیم 2 هزار میلیارد تومان منابع جدید جذب کنیم.

سقف صندوق امید انصار به 10 همت می رسد

مدیر عامل تامین سرمایه امید گفت: در صندوق امید انصار با افزایش سقف خود، تقریبا در فاصله کمتر از 2 ماه، 6 هزار میلیارد تومان منابع جذب کردیم و به دنبال این هستیم که از سازمان بورس مجوز افزایش سقف را تا 10 هزار میلیارد تومان بگیریم.

پیگیر افزایش سرمایه هستیم

وی با اشاره به برنامه افزایش سرمایه شرکت گفت: در خصوص افزایش سرمایه یکی از سهامداران مباحثی را مطرح کردند و با توجه به پایان دوره حسابرسی حسابرس شرکت، قرار شد بحث افزایش سرمایه را با حسابرس جدید پیش ببریم که الان پیگیر آن هستیم، اگر حسابرس اظهار نظر کند و ما بتوانیم موافقت سهامداران را جلب کنیم، حتما مجمع افزایش سرمایه را پیگیری می کنیم.

وی گفت به نظر من صنعت نیاز دارد که ما با سرمایه بالاتر، نسبت کفایت سرمایه های خود را تامین کنیم و بتوانیم تعهدات بیشتری را جذب کنیم. ترجیح مان این است که حتما از محل سود انباشته و بخشی از مطالبات سهامداران، افزایش سرمایه را انجام دهیم.

منبع خبر – بورس 24

نظرات کاربران