بازدهی 1.100 درصدی صندوق طلای امید

دسته بندی اخبار بورس

شرکت تامین سرمایه امید نهاد مالی تخصصی است که به ارائه انواع خدمات مالی شامل مشاوره ارزشگذاری، ادغام و تملیک و…مبادرت می ورزد ، همچنین این شرکت ها به عنوان واسطه بین ناشر اوراق بهادار و عامه سرمایه گذاران فعالیت می کند و می تواند فعالیت های کارگزاری معامله گری، بازارگردانی، مشاوره، سبدگردانی، پذیره نویسی، تعهد پذیره نویسی و فعالیت های مشابه را با اخذ مجوز از سازمان انجام دهد.

به گزارش روابط عمومی شرکت تأمین سرمایه امید به نقل از هفته نامه اطلاعات بورس:

تنوعی از صندوق‌ها در تأمین سرمایۀ امید

شرکت تأمین سرمایه امید در تاریخ 1390/08/23 نزد اداره ثبت شرکت ها در تهران به شماره ۴۱۸۲۲۹ ثبت گردید و در تاریخ 1390/۰۹/09 با شماره ۱۶۰۵۵۶ مجوزفعالیت خود را از سازمان بورس اوراق بهادار تهران اخذ نمود و به عنوان اولین شرکت در میان شرکت های تأمین سرمایه در تاریخ 1396/۰۹/29 در بورس اوراق بهادار عرضه گردید و در حال حاضر مدیریت هفت صندوق سرمایه‌گذاری متنوع را برعهده دارد که در ادامه ضمن معرفی این صندوق‌ها، مروری بر عملکرد آن‌ها خواهیم داشت.

 

صندوق گنجینه مهر

خالص ارزش دارایی‌های صندوق مختلط گنجینۀ مهر به حدود 1.141 میلیارد ریال رسیده و مدیران صندوق با اختصاص  56  درصدی از پورتفوی صندوق به سهام و 30درصد اوراق بادرآمد ثابت و 12درصد سپرده، بیش از 52 درصد بازدهی در 12 ماه اخیر کسب کرده‌اند که این نرخ با توجه به شرایط کلی بازار، بسیار خوب ارزیابی می‌شود.

 

دو صندوق برای ریسکگریزان

در خردادماه 1394 و در راستای جذب سرمایه‎گذاران ریسک‌گریز، صندوق گنجینه امید ایرانیان در گروه صندوق‌های با درآمد ثابت رونمایی شد و اکنون با بیش از 85 هزار میلیارد ریال دارایی تحت مدیریت، بزرگ‌ترین صندوق با درآمد ثابت این مجموعه است. ماهیت احتیاطی صندوق‌های بادرآمد ثابت موجب شده تا سهم کمی از دارایی‌های این سه صندوق، به بازار سهام اختصاص یابد و باقی به ترتیب در قالب اوراق بدهی مستعد و سپردۀ بانکی سرمایه‌گذاری گردد. همچنین صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت امید انصار با بازدهی بیش از 27 درصد نرخ موثر سالیانه در سال گذشته عملکرد خوبی داشته‌ است.

صندوق زرافشان امید ایرانیان

خالص ارزش دارایی‌های صندوق مبتنی بر سکۀ طلای زرافشان امید ایرانیان طی یک‌سال گذشته، جهشی 156 درصدی را تجربه کرده و از سطح 7700 میلیارد ریال نیز عبور کرده است. در 365 روز گذشته، همسو با نوسانات قیمت سکۀ طلا، بازدهی این صندوق نیز نوسانات زیادی داشته و در مجموع سودی 84 درصدی عاید سرمایه‌گذاران خود کرده است. سرمایه‌گذاری در صندوق‌های طلا با پوشش ریسک سرقت و تقلب، می‌تواند جایگزین خوبی برای خرید فیزیکی سکه و طلا باشد.

 

دو صندوق برای ریسک‌پذیران

تأمین سرمایۀ امید برای مشتریان ریسک پذیرش نیز دو صندوق در نظر گرفته است؛ صندوق نوید انصار و صندوق قابل معامله بذر امید آفرین؛ بررسی ترکیب دارایی‌های صندوق بذر امیدآفرین، حاکی از سهم حدود 95 درصدی بازار سهام از پورتفوی صندوق و کسب 57 درصد بازدهی در 365 روز اخیر بوده است. صندوق نوید انصار که سهمی 74 درصدی را به بازار سهام اختصاص داده پس از اصلاح اخیر بازار سهام، همچنان بازدهی سالانۀ بالای 85 درصدی در 365 روز اخیر دارد، که عملکرد بسیار خوبی از مدیران این صندوق محسوب می‌شود.

صندوق بازارگردانی امید ایرانیان

صندوق بازارگردانی تامین سرمایه امید  که از سال 1394 تاسیس شده با خالص ارزش دارایی های 54.867 میلیارد ریال، بازارگردانی 15 نماد بازارسرمایه (کگل، کچاد، امید، سیمرغ، بجهرم، وسکاب، ساراب، کگهر، وسپه، حگهر، فغدیر، فرود، فجهان، بنیرو و گشان) را انجام می دهد که در نقدشوندگی این نمادها تاثیر بسزایی دارد.

* در جدول زیر مشروح عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری تحت مدیریت شرکت تأمین سرمایه امید را مشاهده می‌کنید.

نظرات کاربران