با ارزش ترین برندها بر اساس کشور

دسته بندی اخبار بورس

در آغاز سال 2024، اپل با ارزش 517 میلیارد دلار و با 73.6 درصد افزایش نسبت به سال قبل، با ارزش ترین برند جهان شناخته شد. البته این تنها برند قوی آمریکایی نبود. در واقع، برندهای آمریکایی شش مورد از 10 برند برتر و 51 برند از 100 برند با ارزش را تشکیل می دهند. اما سایر کشورها نیز در رده بندی ۱۰۰ برند برتر قرار دارند. در اینجا ارزشمندترین برندها بر اساس کشور در سال 2024، با بررسی کشورهای مختلف آورده شده است.

با ارزش ترین برندها

با ارزش ترین برندها در چین، هند، بریتانیا

نکته حایز اهمیت این است که این داده ها به ارزش یک نام تجاری، به طور خاص، بر خلاف معیارهایی مانند ارزش بازار، مرتبط هستند.

به طور کلی، ارزش برند با بررسی کردن قدرت خود برند (از طریق سرمایه گذاری، ارزش ویژه و عملکرد) و همچنین درآمدهای قابل انتساب آن در یک شرکت محاسبه می شود.

جدول ذیل گزارش مالی برندها را منعکس می کند:

Value (US$) Country Brand
$517B  United States Apple
$99B  South Korea Samsung
$84B  China TikTok
$73B  Germany Deutsche Telekom
$53B  Japan Toyota
$50B  United Kingdom Shell
$42B  Saudi Arabia Aramco
$41B  Ireland Accenture
$32B  France Louis Vuitton
$29B  India Tata Group
$21B  Switzerland Nestlé
$19B  Canada TD

چین ممکن است 20 برند در بین 100 برند برتر داشته باشد، اما سامسونگ کره جنوبی با ارزش 99 میلیارد دلار در جایگاه دوم شرکت های خارج از ایالات متحده قرار دارد.

به طور کلی، برندهای آسیایی در سال های اخیر ارزش قابل توجهی به دست آورده اند. TikTok چین (به همراه همتای داخلی خود، Douyin) در سراسر جهان شناخته شده است و ارزشی معادل 84 میلیارد دلار دارد، در حالی که ارزش نام تجاری تویوتا ژاپن و آرامکو عربستان سعودی به ترتیب 53 و 42 میلیارد دلار است.

با ارزش ترین برند اروپا دویچه تلکام آلمان با ۷۳ میلیارد دلار است، در حالی که خانه مد لوکس فرانسوی لویی ویتون ۳۲ میلیارد دلار ارزش دارد.

نظرات کاربران