گزارش آماری بازار سرمایه (1402/04/10)

دسته بندی اخبار بورس

شاخص‌ها: روند کوتاه مدت شاخص کل نزولی است. شاخص هم‌وزن نیز در نزدیکی مقاومت کوتاه مدت خود قرار دارد. در صورتی که این مقاومت شکسته نشود، روند کوتاه مدت آن نزولی خواهد بود. امروز نمادهای کوچک و متوسط تقاضای بیشتری به نسبت نمادهای شاخص‌ساز داشته‌اند.

معاملات:

معاملات ارزش معاملات خرد عدد 5501 میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به میانگین هفتگی، 13%و نسبت به میانگین ماهانه 34%کاهش داشته است.

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش 1688 میلیارد تومان را نشان می‌دهد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی برای دهمین روز متوالی با ثبت رقم 310 میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. این درحالی است که در یک هفته گذشته از شدت خروج نسبت به میانگین ماهانه کاسته شده است.

برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از 1157 میلیارد تومان ورود نقدینگی حقیقی به این صندوق‌ها است. اما صندوق‌های درآمد ثابت امروز شاهد 218 میلیارد تومان خروج نقدینگی بوده‌اند.
ارزش صف‌های خرید 664 میلیارد تومان است که نسبت به میانگین هفتگی 126 میلیارد تومان افزایش داشته است. از سوی دیگر ارزش صف‌های فروش با کاهش 42 میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده 130 میلیارد تومان قرار دارد.

 

 

فیلتر کف حمایت سه ماهه

 

نمادهایی که صف خرید و فروش شدند

 

فیلتر کندل بدون سایه

 

همانطور که در چارت ترسیمی مشخص است، شاخص کل از محدوده حمایت استاتیک خود، الگوی مشابه در حرکت های صعودی گذشته (سبز رنگ) را تکرار کرده و با گام های صعودی قوی تری (ATR) نسبت به گذشته، به اصلی ترین مقاومت خود در محدوه 2100 هزار واحد رسیده و با گام های قدرتمند این مقاومت را شکسته و شروع روند نزولی فعلی، اصلاح قیمتی موقت شاخص بوده و تحت عنوان موج 4از3 بزرگ تلقی خواهد شد و هدف میان مدت شاخص عدد روانی 3 میلیون واحد خواهد بود و اهداف اصلی با توجه به روند آتی بازار بصور داینامیک بروز خواهد شد . کف اصلاح فعلی شاخص حوالی 2100 هزار واحد پیش بینی می گردد .

 

 

 

 

 

 

 

نظرات کاربران