گزارش آماری بازار سرمایه مورخ 1402/04/28

دسته بندی اخبار بورس

ارزش معاملات خرد عدد 6.776 میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به میانگین هفتگی، افزایش قابل توجهی نداشته است. اما نسبت به میانگین ماهانه، 6%کاهش داشته است.

معاملات:

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش 2.526 میلیارد تومان را نشان می‌دهد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی با ثبت رقم 75 میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. این درحالی است که در یک هفته گذشته از شدت خروج نسبت به میانگین ماهانه کاسته شده است.
برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از 861 میلیارد تومان ورود نقدینگی حقیقی به این صندوق‌ها است. اما صندوق‌های درآمد ثابت امروز شاهد 10 میلیارد تومان خروج نقدینگی بوده‌اند. این سومین روز متوالی است که نقدینگی حقیقی از این صندوق‌ها خارج می‌گردد.
ارزش صف‌های خرید 351 میلیارد تومان است که کاهش 74 میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی را نشان می‌دهد. همچنین ارزش صف‌های فروش هم با کاهش 264 میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی همراه بوده و در محدوده 148 میلیارد تومان قرار دارد. (فیلتررصدخونه)

 

 

شاخص کل

با عبور شاخص کل از محدوده 2.100 هزار واحد شاخص از روند نزولی خارج شده و موج اصلاحی اخیر تحت عنوان 4 از 3 بزرگ شناخته می شود و تثبیت در بالای مثلث کاهشی مشخص شده به عنوان انتهای موج چهار در محدوده 1.900 هزار واحد در نظر گرفته می شود. و اهداف میان مدت و بلند مدت شاخص به ترتیب 2.600 و 3.000 هزار واحد خواهد بود .

شاخص هم وزن

شاخص کل هم وزن نیز همانند شاخص کل در انتهای موج 4 اصلاحی قرار دارد و محدوده ی 650 هزار واحد به عنوان انتهای موج چهار در صورت تثبیت در این منطقه در نظر گرفته خواهد شد.

 

سکه

قیمت سکه با کاهش قیمت دلار و همچنین تخلیه حباب از محدوده ی 35 میلیون تومان تا محدوده ی 27 میلیون تومان افت پیدا کرد و در حال حاضر بر روی حمایت 27 میلیون تومانی با حباب 28% قرار گرفته است و ادامه روند سکه منوط به تعیین روند حرکت دلار می شود.

 

انس جهانی

انس جهانی در بازه هفتگی پس از واکنش منفی نسبت به مقاومت خود در محدوده 2.030 دلار، در حال حاضر بر روی محدوده ی حمایتی 618 فیبوناچی در حدود 1.900 دلار قرار گرفته است. در صورت حفظ این محدوده تا سقف قبلی حرکت خواهد کرد ولی در صورت از دست دادن این منطقه تا محدوده ی 1.800 دلار افت خواهد کرد.

 

حجم مشکوک حداقل 4 برابر ماه

 

سنگین ترین خرید حقیقی ها

نمادهایی که فروشنده زیر قیمت سقف نمیفروشد ولی صف خرید نیستند

خرید حقیقی در صف فروش

مثلا در وآیند که صف فروش هم بوده حقیقی 85 میلیارد خرید کرده است

 

 

 

 

ورود پول به صندوق

نظرات کاربران