تامین مالی بیمه‌ای‌ها از بورس؛ سیاست برد-برد

دسته بندی اخبار بورس

مدیر عامل تامین سرمایه امید در گفت‌و‌گو با «صدای بورس» عنوان کرد:

تامین مالی بیمه‌ای‌ها از بورس؛ سیاست برد-برد

مدیر عامل تامین سرمایه امید از ورود صندوق‌های بخشی بیمه به بازار بورس استقبال کرد و گفت: تامین مالی صنعت بیمه از مسیر بازار سرمایه باعث افزایش ارزش معاملات و عمق بازار می‌شود.

محسن موسوی در گفت‌و‌گو با « صدای بورس» در خصوص تامین مالی شرکت‌های بیمه از طریق بازار سرمایه گفت: صندوق‌های بیمه برای پوشش ریسک خود دربخش‌های مختلف از جمله ملک سرمایه‌گذاری می‌کنند، اما با تامین سرمایه خود از طریق ورود بازار سرمایه افزایش و سرعت نقد‌شوندگی خود را تضمین کنند همچنین با رشد بازار می‌توانند سرمایه خود را پوشش دهند.
وی ادامه داد: همچنین مبحث پوشش ریسک که جزو اولویت‌های اصلی شرکت‌های بیمه است را می‌توانند با سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه از طریق شیوه‌های غیر‌مستقیم و صندوق‌های بخشی داشته باشند، چراکه شرکت‌های بیمه‌ای امکان ورود و سرمایه‌گذاری در دلار و ارز را ندارند و می‌توانند در صنایع دلار محور بورسی سرمایه‌گذاری کنند.
مدیرعامل تامین سرمایه امید بیان کرد: صندوق‌های بخشی که توانسته‌اند برای تامین مالی صنعت بیمه از سازمان بورس مجوز دریافت کنند اتفاق خوبی است چرا که نه تنها باعث تنوع در سرمایه‌گذاری این شرکت‌ها می‌شود، بلکه هرچه ورود منابع این شرکت‌ها به بازار سهام بیشتر باشد به افزایش ارزش معاملات و عمق گرفتن بورس کمک می‌کند.
موسوی اظهار داشت: باید توجه داشت ابزارهایی که در حال حاضر در بازار سرمایه وجود دارد محدود است و هرچه این ابزارها بیشتر توسعه یابند وصنعت‌های بیشتری به بازار سرمایه ورود کنند، باعث رشد ارزش معاملات و بهبود بازار می‌شود.

نظرات کاربران