گزارش آماری بازار سرمایه مورخ 1402/05/18

دسته بندی اخبار بورس

ارزش معاملات خرد عدد 4.103 میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به میانگین هفتگی، 14%و نسبت به میانگین ماهانه 25%کاهش داشته است.

معاملات:

  • در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش 782 میلیارد تومان را نشان می‌دهد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی برای چهارمین روز متوالی با ثبت رقم 89 میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. این درحالی است که در یک هفته گذشته از شدت خروج نسبت به میانگین ماهانه کاسته شده است.
  • برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از 414 میلیارد تومان خروج نقدینگی حقیقی از این صندوق‌ها است. خروج نقدینگی از این صندوق‌ می‌تواند نکته مثبتی برای بازار سهام باشد. اما امروز برای دومین روز متوالی 93 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی به صندوق‌های درآمد ثابت وارد شده است این درحالی است که در یک هفته گذشته شیب ورود به این صندوق‌ها، نسبت به میانگین ماهانه در حال کاهش است.
  • ارزش صف‌های خرید 330 میلیارد تومان است که نسبت به میانگین هفتگی 58 میلیارد تومان افزایش داشته است. این در حالی است که ارزش صف‌های فروش هم با افزایش 157 میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده 528 میلیارد تومان قرار دارد.
    پیشران‌های بازار  بیشترین ارزش معاملات را گروه خودرویی با ثبت رقم 473 میلیارد تومان (0.6 برابر میانگین هفتگی) به خود اختصاص داده است. پس از آن گروه‌های شیمیایی با ارزش معاملات 333 میلیارد تومان (1 برابر میانگین هفتگی) و فلزات اساسی با ارزش معاملات 314 میلیارد تومان (0.9 برابر میانگین هفتگی) قرار دارند.
  • گروه کاغذی با ارزش معاملات 63 میلیارد تومان (3.6 برابر میانگین هفتگی) بیشترین ارزش معاملات را نسب به میانگین هفتگی داشته است. پس از آن گروه کاشی و سرامیک با ارزش معاملات 45 میلیارد تومان (1.9 برابر میانگین هفتگی) و گروه کانی‌های غیرفلزی با ارزش معاملات 122 میلیارد تومان (1.4 برابر میانگین هفتگی) قرار دارند. (فیلتررصدخونه)

حجم مشکوک حداقل 4 برابر ماه

سنگین ترین خرید حقیقی ها

به طور مثال در #وارس 46 کد حقیقی هر کدام 255 میلیون خرید کردند

نمادهایی که کندل ماروبوزوی 70% بدنه خوردند

کف حمایت سه ماهه و p/e زیر 10و بدون در نظر گرفتن سودنقدی و افزایش سرمایه

بیشترین نوسان بازار

شاخص کل

با عبور شاخص کل از محدوده 2.100 هزار واحد شاخص از روند نزولی خارج شده و موج اصلاحی اخیر تحت عنوان 4 از 3 بزرگ شناخته می شود و تثبیت در بالای مثلث کاهشی مشخص شده به عنوان انتهای موج چهار در محدوده 1.900 هزار واحد در نظر گرفته می شود. و اهداف میان مدت و بلند مدت شاخص به ترتیب 2.600 و 3.000 هزار واحد خواهد بود .

شاخص هم وزن

شاخص کل هم وزن نیز همانند شاخص کل در انتهای موج 4 اصلاحی قرار دارد و محدوده ی 650 هزار واحد به عنوان انتهای موج چهار در صورت تثبیت در این منطقه در نظر گرفته خواهد شد.

سکه

قیمت سکه با کاهش قیمت دلار و همچنین تخلیه حباب از محدوده ی 35 میلیون تومان تا محدوده ی 27 میلیون تومان افت پیدا کرد و در حال حاضر بر روی حمایت 27 میلیون تومانی با حباب 28% قرار گرفته است و ادامه روند سکه منوط به تعیین روند حرکت دلار می شود.

انس جهانی

انس جهانی در بازه هفتگی پس از واکنش منفی نسبت به مقاومت خود در محدوده 2.030 دلار، در حال حاضر بر روی محدوده ی حمایتی 618 فیبوناچی در حدود 1.900 دلار قرار گرفته است. در صورت حفظ این محدوده تا سقف قبلی حرکت خواهد کرد ولی در صورت از دست دادن این منطقه تا محدوده ی 1.800 دلار افت خواهد کرد.

نظرات کاربران