گزارش آماری بازار سرمایه مورخ 1402/04/21

دسته بندی اخبار بورس

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش 3144 میلیارد تومان را نشان می‌دهد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی برای هفتمین روز متوالی با ثبت رقم 1204 میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. در یک هفته گذشته بر شدت خروج هم نسبت به میانگین ماهانه افزوده شده است.

معاملات:

برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از 694 میلیارد تومان ورود نقدینگی حقیقی به این صندوق‌ها است. امروز نیز با ورود 362 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی برای چهارمین روز متوالی  به صندوق‌های درآمد ثابت، دریافت سود ثابت همچنان مورد استقبال حقیقی‌ها قرار دارد. در یک هفته گذشته شیب ورود به این صندوق‌ها هم نسبت به میانگین ماهانه، در حال افزایش است.
ارزش صف‌های خرید 262 میلیارد تومان است که کاهش 25 میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی را نشان می‌دهد. این در حالی است که ارزش صف‌های فروش با افزایش 104 میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده 402 میلیارد تومان قرار دارد.

پیشران‌های بازار  بیشترین ارزش معاملات را گروه خودرویی با ثبت رقم 911 میلیارد تومان (1.3 برابر میانگین هفتگی) به خود اختصاص داده است. پس از آن گروه‌های بانکی با ارزش معاملات 701 میلیارد تومان (1.2 برابر میانگین هفتگی) و فلزات اساسی با ارزش معاملات 466 میلیارد تومان (1 برابر میانگین هفتگی) قرار دارند.

گروه حمل و نقل با ارزش معاملات 251 میلیارد تومان (2.3 برابر میانگین هفتگی) بیشترین ارزش معاملات را نسب به میانگین هفتگی داشته است. پس از آن گروه نهادهای مالی واسط با ارزش معاملات 243 میلیارد تومان (1.6 برابر میانگین هفتگی) و گروه چندرشته‌ای با ارزش معاملات 207 میلیارد تومان (1.6 برابر میانگین هفتگی) قرار دارند. (فیلتررصدخونه)

 

فیلتر خرید حقیقی در صف فروش

ناما صف فروش شده و حقیقی 79 میلیارد خرید کرده

سنگین ترین خرید حقیقی ها

در خفولا 21 کد حقیقی هر نفر 247 میلیون خرید کردند

 

فیلتر نزدیک کف حمایت 3 ماهه

 

حجم مشکوک 4 برابر ماه

 

شاخص کل

با عبور شاخص کل از محدوده 2100 هزار واحد شاخص از روند نزولی خارج شده و موج اصلاحی اخیر تحت عنوان 4 از 3 بزرگ شناخته می شود و تثبیت در بالای مثلث کاهشی مشخص شده به عنوان انتهای موج چهار در محدوده 2030 هزار واحد در نظر گرفته می شود. و اهداف میان مدت و بلند مدت شاخص به ترتیب 2600 و 3000 هزار واحد خواهد بود .

 

شاخص هم وزن

شاخص کل هم وزن نیز همانند شاخص کل در انتهای موج 4 اصلاحی قرار دارد و محدوده ی 70 هزار واحد به عنوان انتهای موج چهار در صورت تثبیت در این منطقه در نظر گرفته خواهد شد.

 

سکه

 

قیمت سکه با کاهش قیمت دلار و همچنین تخلیه حباب از محدوده ی 35 میلیون تومان تا محدوده ی 27 میلیون تومان افت پیدا کرد و در حال حاضر بر روی حمایت 27 میلیون تومانی با حباب 28% قرار گرفته است و ادامه روند سکه منوط به تعیین روند حرکت دلار می شود.

 

انس جهانی

انس جهانی در بازه هفتگی پس از واکنش منفی نسبت به مقاومت خود در محدوده 2030 دلار، در حال حاضر بر روی محدوده ی حمایتی 618 فیبوناچی در حدود 1900 دلار قرار گرفته است. در صورت حفظ این محدوده تا سقف قبلی حرکت خواهد کرد ولی در صورت از دست دادن این منطقه تا محدوده ی 1800 دلار افت خواهد کرد.

نظرات کاربران