گزارش آماری بازار سرمایه مورخ 1402/04/18

دسته بندی اخبار بورس بورس

شاخص‌ها: شاخص کل حمایت کوتاه مدت خود را از دست داده است. در صورتی که این شکست تثبیت شود، روند کوتاه مدت آن نزولی خواهد بود. درحالی که شاخص هم‌وزن در نزدیکی حمایت کوتاه مدت خود قرار دارد. در صورت عدم شکست حمایت فوق، روند کوتاه مدت آن صعودی خواهد بود. امروز نمادهای شاخص‌ساز عرضه بیشتری به نسبت نمادهای کوچک و متوسط داشته‌اند.

معاملات:

ارزش معاملات خرد عدد 6874 میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به میانگین هفتگی، افزایش قابل توجهی نداشته است. اما نسبت به میانگین ماهانه، 11%کاهش داشته است.

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش 37 میلیارد تومان را نشان می‌دهد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی برای چهارمین روز متوالی با ثبت رقم 287 میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. این درحالی است که در یک هفته گذشته از شدت خروج نسبت به میانگین ماهانه کاسته شده است.

برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از 557 میلیارد تومان خروج نقدینگی حقیقی از این صندوق‌ها است. خروج نقدینگی از این صندوق‌ می‌تواند نکته مثبتی برای بازار سهام باشد. صندوق‌های درآمد ثابت امروز نیز شاهد 52 میلیارد تومان خروج نقدینگی بوده‌اند. این دومین روز متوالی است که نقدینگی حقیقی از این صندوق‌ها خارج می‌گردد.

ارزش صف‌های خرید 544 میلیارد تومان است که نسبت به میانگین هفتگی 136 میلیارد تومان افزایش داشته است. این در حالی است که ارزش صف‌های فروش هم با افزایش 5 میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده 164 میلیارد تومان قرار دارد.(فیلتررصدخانه)

 

فیلتر سنگین ترین خرید حقیقی در صف فروش

 

نمادهایی که صف خرید و فروش شدند

 

فیلتر نمادهایی که در صف فروش قدرت خرید بالای یک دارند

 

شاخص کل

با عبور شاخص کل از محدوده 2100000 شاخص از روند نزولی خارج شده و موج اصلاحی اخیر تحت عنوان 4 از 3 بزرگ شناخته می شود و تثبیت در بالای مثلث کاهشی مشخص شده به عنوان انتهای موج چهار در محدوده 2150000 در نظر گرفته می شود.

 

 

هم وزن

شاخص کل هم وزن همانند شاخص کل در انتهای موج 4 اصلاحی قرار دارد و محدوده ی 736000 واحد به عنوان انتهای موج چهار در صورت تثبیت در این منطقه در نظر گرفته خواهد شد.

 

دلار

قیمت دلار در چند ماهه اخیر در محدوده رنج 55 هزار تومان و 44 هزار تومان قرار گرفته است که عبور از هر کدام از این مناطق ادامه روند دلار را در یکسال آتی رقم خواهد زد ولی روند فعلی به صورت ساید بین محدوده ی 47 هزارتومان و 51 هزار تومان قرار گرفته است.

سکه

قیمت سکه با کاهش قیمت دلار و همچنین تخلیه حباب از محدوده ی 35 میلیون تومان تا محدوده ی 27 میلیون تومان افت پیدا کرد و در حال حاضر بر روی حمایت 27 میلیون تومانی با حباب 28% قرار گرفته است و ادامه روند سکه منوط به تعیین روند حرکت دلار می شود.

انس جهانی

انس جهانی در بازه هفتگی پس از واکنش منفی نسبت به مقاومت خود در محدوده 2070 دلار، در حال حاضر روی محدوده ی حمایتی فیبوناچی در محدوده ی 1900 دلار قرار گرفته است. در صورت حفظ این محدوده تا سقف قبلی حرکت خواهد کرد ولی در صورت از دست دادن این منطقه تا محدوده ی 1800 دلار افت خواهد کرد.

نظرات کاربران