نمره قبولی برای صندوق های تحت مدیریت تامین سرمایه امید

دسته بندی اخبار بورس

شرکت تامین سرمایه امید در حال حاضر 8 صندوق سرمایه گذاری در انواع گوناگون در اختیار دارد. صندوق های سرمایه گذاری گنجینه امید ایرانیان، امید انصار و مشترک قابل معامله آسمان امید که از نوع صندوق های با درآمد ثابت هستند، بذر امید آفرین و مشترک نوید انصار که در زمره صندوق های سهامی دسته بندی شده اند، پشتوانه سکه طلای زرافشان امید ایرانیان که از نوع کالایی است، صندوق مختلط گنجینه مهر و اختصاصی بازارگردانی امید ایرانیان.

به گزارش روابط عمومی شرکت تامین سرمایه امید به نقل از پایگاه خبری بورس ۲۴:

فیکس اینکام ها:

صندوق های تحت مدیریت شرکت تامین سرمایه امید در ماه های اخیر کارنامه قابل قبولی از خود بر جای گذاشته اند، در بخش صندوق های با درآمد ثابت که میانگین بازده ماهانه آنها 1.98 درصد بوده، امید انصار به بازدهی 1.94 درصدی دست یافته، بازدهی آسمان امید و گنجینه امید ایرانیان نیز به ترتیب 1.91 درصد و 1.44 درصد بود.

در بازه زمانی 3 ماهه نیز این صندوق ها بین 5 تا 5.8 درصد بازدهی داشته اند. میانگین بازده 3 ماهه کل صندوق های بادرآمد ثابت نیز 6 درصد بود.

در سهام

در گروه صندوق های سهامی اما این شرکت عملکرد مطلوب تری را از خود به نمایش گذاشت. در حالی که کل صندوق های سهامی در یک ماه اخیر به طور متوسط 9 درصد بازدهی داشتند، بازدهی ماهانه صندوق مشترک نوید انصار بالاتر از میانگین و در حدود 9.5 درصد بود. بازدهی 3 ماهه هر دو صندوق بذرامید آفرین و نوید انصار قابل قبول و در حدود 47 تا 48.5 درصد و بسیار نزدیک به میانگین 50 درصدی بازدهی 3 ماهه کل صندوق های سهامی بود.

طلا

در بخش صندوق های طلا، صندوق طلای زرافشان امید ایرانیان تحت مدیریت تامین سرمایه امید توانست در سه ماه اخیر بیش از 30 درصد بازدهی کسب کند. این رقم به میانگین بازدهی سه ماهه کل صندوق های طلا که 31.4 درصد بود، بسیار نزدیک شد.

مختلط

بازدهی صندوق مختلط گنجینه مهر طی سه ماه اخیر بالغ بر 27 درصد و در یک ماه گذشته حدود 6 درصد بود.

بازارگردانی

در بخش صندوق اختصاصی بازارگردانی هم این شرکت خوش درخشید. بازدهی ماهانه صندوق اختصاصی بازارگردانی امید ایرانیان 21.1 درصد بود و جزو 20 صندوق برتر قرار گرفت. در حالی که میانگین بازدهی ماهانه کل صندوق های اختصاصی بازارگردانی به 10.8 درصد رسید. همچنین این صندوق در بازه سه ماهه در حالی به بازدهی حدود 69 درصدی دست یافت که متوسط بازدهی سه ماهه کل این گروه از صندوق ها 68 درصد بود. این میزان بازدهی نام امید ایرانیان را در زمره 10 صندوق پر بازه 3 ماهه کل صندوق های بازارگردانی قرار داد.

گفتنی است روز یکشنبه هفدهم اردیبهشت ماه، سازمان بورس از پذیرش اولین شرکت پروژه در بورس توسط تامین سرمایه امید به نام گسترش سوخت سبز زاگرس، خبر داد.

 

 

منبع خبر بورس 24

نظرات کاربران